איך לתכנן חללי עבודה חדשנים - עיצוב גמיש כדי ליצור תנועתיות


כפי שכתבתי בבלוג הקודם "איך לתכנן חללי עבודה חדשנים" ישנם מספר דרכים לתכנן חללים כדי לעורר חדשנות ויצירתיות, 4 מהם מצוינים כאן:

היום אפרט על " עיצוב גמיש כדי ליצור תנועתיות "


נכון להיום החברות היותר חדשניות מאמצות תנועתיות וניידות, מחשבים ניידים, טאבלטים, מכשירים חכמים ורשתות אלחוטיות אמינות מאפשרות לגבש שיטות עבודה חדשות וכך למעשה אנשים יכולים לעבוד בכל מקום, שולחן קפה, ספה או אפילו הרצפה. לכן מעצבי פנים וחברות צריכות לאמץ את עקרון הגמישות כשבאים לתכנן את חללי העבודה שלהם.


כשחברה מאמצת את עקרון של חללים פתוחים הן מאפשרות ליצור מרחבי עבודה מגוונים וגמישים שיתפתחו יחד עם החברה בהתאם לטכנולוגיות ותהליכים חדשים, תכנון של חללי עבודה כמו אזורי ישיבה בשולחנות, אזורי עבודה בעמידה, חדרי ישיבה והקרנה מעודדת יצירתיות והשראה. חברות מתקדמות שמעודדות תנועתיות וניידות מתכנים את משרדיהם תוך שימוש בחומרים פריקים וניידים כך שבקלות שניתן ליצור חללים חדשים מותאמים להתפתחות והצרכים למשל בפרויקט חדש או בהקמת צוות לטיפול במוצר ייחודי.


תכנון ועיצוב חלל העבודה שיתמוך בתנועתיות וניידות הוא תהליך שדורש חשיבה ארגונית עמוקה, כמובן שהפתרון חייב להיות מותאם לרוח החברה, האנשים והתהליכים של אותו ארגון, לכן הפתרון הוא יהיה איחודי. תהליך כזה דורש בראש ובראשונה מעורבות ומחויבות ניהולית להצלחה הפרויקט.


בלוג זה מסיים את סדרת הבלוגים בנושא " איך לתכנן חללי עבודה חדשנים" מקווה שזה תרם להבנתכם על התפתויות בנושא תכנון מרחבים העבודה ויעזור לכם בתכנון חללי העבודה החדשים שלכם.

אשמח לפרט אל הנושא בפגישה איתכם.


בהצלחה