הצלחה בפרויקט מתחילה בתכנון נכון


הצלחת פרוייקט כלשהו לא משנה אם זה בבנייה, בהיי-טק או בכל תחום אחר נמדד בסוף התהליך.

הפרמטרים להצלחה הם לא רבים, עמידת בזמן, בתקציב ובאיכות שבסופו של דבר מתורגמים בשביעות הרצון של הלקוח.

הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה שהלקוח דורש "להתחיל" את העבודה, כי הרי אם נתחיל מהר נסיים בזמן, לכאורה טיעון ומשכנע רק שצריך לשים לב מה זה ה"להתחיל" הזה.

רוב הפעמים הכוונה היא לנתחיל העבודות בפועל באתר הבנייה, לעלות עם הטרקטורים לקרקע, או להתחיל להרוס את הבית לשיפוץ.

מבחינתי "להתחיל" זה משהו אחר, להתחיל זה לתכנן עד הפרט אחרון את התכולה, התקציב, וכמובן הלו"ז של ההפרוייקט, נכון שזה נשמע מציק, מייגע, וודאי לא סקסי מספיק כמו להיכנס לעשייה בשטח אבל פה אני אעיד מניסיוני האישי הרב שתהליך תכנון יכול להיות מרתק וודאי פורה כשעושים אותו נכון.

בשלב התכנון חשוב לשטף לא רק את הלקוח אלא כל הגורמים הרלונטים לשלב הביצוע, קבלן, חשמלאי, טכנאי מיזוג אוויר, מומחה תקשורת ומדיה, אינסטלטור, ועוד, מפני שזה השלב בשבו מגבשים את הצוות שילוה ויבצע את הפרוייקט בפועל והתיעצות והתייחסות להערות של הצוות יגרום ליצירת אמון ומחוייבות שתאפשר ביצוע פרוייקט מוצלח הרבה יותר.

תכנון נכון של הפרוייקט תמזער את ההפתעות שוודאי יהיו במהלך העבודה בשטח ואם התכנון היה יעיל כבר יהיו לנו מוכנות הפתרונות להפתעות אלו.

עצה שלי - כשלקוח דורש "להתחיל" בפרוייקט תשאלו אותו מה יותר חשוב לו, האם להתחיל או לסיים את הפרוייקט? מפני שלהתחיל זה מהר וקל אבל אחר כך כיבוי השריפות ותיקונים זה איטי, קשה ובעיקר יקר...

לסיכום השקעה בתכנון על פרוייקט הוא לא בזבוז זמן אלא מבטיח סיום בזמן, בתקציב ובאיכות גם כאשר לכאורה "מתחילים" יותר מאוחר את העבודה בשטח.

  • w-facebook
  • White LinkedIn Icon
  • White Google+ Icon
  • White Pinterest Icon
העיצוב הנכון לעסק שלכם
מתחיל בשליחת הודעה!
gustavo.baril@gmail.com
Tel: +972 (54) 778-2386

ניווט מהיר

© 2017 by Gustavo Design.